Ojcowie zastąpią mi matkę

Źródło: Rzeczpospolita: Ojcowie zastąpią mi matkę
20.12.2006

Obejrzyj film Piosenka o dwóch ojcach

oor Kinderen” to jedna z najstarszych audycji dla młodych widzów w holenderskiej telewizji. Pierwszy raz wyemitowano ją w 1980 roku. Niedługo będzie hucznie obchodziła swoje 27. urodziny.

Pod koniec kontrowersyjnej piosenki chłopiec śpiewa o tym, jak jego „ojcowie” się o niego troszczą i jak zgodnie dzielą się obowiązkami domowymi. Diederick sprawdza pracę domową, a Bas zmywa naczynia lub robi pranie. Terence przyznaje, że szkolni koledzy czasami zaczepiają go w szkole i wyśmiewają to, że jego rodzice są „homo”. On się jednak tym nie przejmuje, bo – jak zapewnia obecne na sali dzieci – jest to całkowicie normalne.

– Nasz show jest niezwykle popularny. Co tydzień, tuż przed położeniem się spać, oglądają go setki tysięcy dzieci. Kupują związane z programem gadżety, płyty DVD. Formuła polega na tym, że dzieci śpiewają o poważnych problemach, które je trapią. Na przykład o umierających dziadkach albo umierających zwierzątkach – powiedziała „Rz” zajmująca się produkcją serialu Helma Keller. Jak dowiedziała się „Rz”, pomysł na poświęcenie piosenki problemowi homoseksualizmu się sprawdził i w przyszłości można się spodziewać kolejnych programów na ten temat.

W Holandii, w której homoseksualne małżeństwa mają prawo do adopcji, program nie wzbudził większych emocji czy kontrowersji. Znana brytyjska specjalistka od wychowywania dzieci Lynette Burrows jest jednak oburzona. – To bezwstydna propaganda, do której wykorzystuje się najmłodszych – powiedziała „Rz”. Podkreśliła, że w rzeczywistości sytuacja dzieci wychowywanych przez homoseksualistów odbiega od sielanki przedstawionej w piosence odśpiewanej w telewizji przez Terence’a.
PIOTR ZYCHOWICZ

Z autorem artykułu polemizuje Robert Biedroń prezes Kampania przeciw Homofobii czytaj Spójrzcie gejom w oczy

kolejne artykuły:
Szkoła uczy, jak być gejem
Od tolerancji do obowiązkowej sympatii wobec gejów


Bezwstydna propaganda

Rz: Co pani sądzi o programie KinderenvoorKinderen”?
Lynette Burrows: To bezwstydna propaganda, do której wykorzystuje się najmłodszych. Przypomina to chińskie dzieci z czerwonymi chustami występujące przed Mao Tse-tungiem.
To więc nowy totalitaryzm?
Nikt nie zabija ludzi, ale liberalna ideologia politycznej poprawności ma totalitarne tendencje. Proszę spojrzeć na nazizm czy komunizm. Systemy, które chciały zbudować nowy moralny ład, zawsze zaczynały indoktrynację od młodego pokolenia.
Dlaczego homoseksualne postulaty cieszą się silnym poparciem lewicy?
Homoseksualiści i komuniści nienawidzą religii i rodziny. Dla radykalnej lewicy sprawa jest prosta: by zniszczyć tradycyjne społeczeństwo, trzeba zniszczyć jego podstawowy składnik: rodzinę.
Co jest groźnego w tych związkach?
Chodzi o tzw. gejowski styl życia. Narkotyki, alkohol, rozwiązłość seksualna. W tym środowisku ludzie Zachodu umieszczają niewinne dzieci. Efektem są poważne zaburzenia psychiczne.

Lynette Burrows, brytyjska specjalistka do spraw rodziny

Po kontrowersyjnym holenderskim programie

ROBERT BIEDROŃ, prezes Kampanii przeciw Homofobii
Piosenka nadana w holenderskiej telewizji nie wywołuje żadnego zdziwienia, nie szokuje, nie ma rzucania butelkami, kamieniami, a przede wszystkim nie ma szyderczego śmiechu, który pojawiłby się w Polsce. Powinniśmy się uczyć od Holendrów rozwiązywania problemu nietolerancji i homofobii w społeczeństwie.

KS. KAZIMIERZ SOWA, publicysta katolicki, dyrektor Radia Plus
Mimo miłej dla ucha melodii, podczas słuchania tej piosenki towarzyszył mi coraz większy smutek. Żal mi chłopca i złożonej z maluchów publiczności zwyczajnie wykorzystanych do promocji homoseksualizmu.

KINGA DUNIN, publicystka i pisarka
Mamy okazję się przekonać, jak powinna wyglądać działalność misyjna telewizji, której w Polsce zdecydowanie brakuje. Przełamywanie uprzedzeń w wieku dziecięcym, jak to ma miejsce w programie, jest szczególnie ważne.

JAN POSPIESZALSKI, muzyk i publicysta
U nas dwunastolatek śpiewający o tym, że obaj tatusiowie troszczą się o niego jak nikt i dlatego układa im się dobrze, wzbudzałby salwy śmiechu. Ale jakiś wszechogarniający smutek bije z tej sceny.

MAGDALENA ŚRODA, filozof i publicystka
Piosenka opowiada o miłości. To, że łączy ona dwóch ojców i ich adoptowanego syna, nie oburza mnie zupełnie.

BOGUSŁAW SONIK, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO
Program w telewizji holenderskiej jest przykładem konsekwentnej próby budowy „nowej cywilizacji” wypranej z wszelkich wartości, norm i tradycji.

KONRAD SZYMAŃSKI, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS
Mam nadzieję, że takie eksperymenty społeczne nie będą w Polsce prowadzone i nie sądzę, żeby Polacy sobie tego życzyli.

Jedna myśl w temacie “Ojcowie zastąpią mi matkę

  1. Michaelsp 23 grudnia 2006 / 20:23

    Ja popoeram zdanie Pani Burrows. Mam 14 lat i nie potrafię sobie wyobrazić siebie lub kogokolwiek z moich rówieśników, kolegów starszych lub mlodszych w :rodzinie” homoseksualnej. Szczerze mówiąc zamiast w tekiej „rodzinie” wolałbym dzieciństwo spędzić w Domu dziecka. Gdy obejrzałem tą piosenkę ogarnęło mnie po protu głębokie przerażenie, przerażenie, ból roznapacz, nad tym, że takie państwa jak Holandia zamiast zapobiegać takim zwązkom (likwidować homoseksualizm w intrenecie itp.) to szerzy to bezwzględnie, gdyż jakiej orientaci będzie taki Terence? Został wychowany w miłości geji więc sam też pewnie nim będzie. Po prosty jest to sprzeciwiane się naturze, sprawianie bólu dzieciom które mogłyby mieć normalne dzieciństwo wolne od wyzwisk, śmiechu… I zaręczam, że to co się dzieje w szkole Terence’a to nie jest napewno tylko przezwisko ale prześladowanie, i to wszystko przez dwóch zboczonych gejów chcących mieć „rodzinę” kosztem dzieci. To nie są już ludzie to są zwierzęta, tak jak ci którzy pozwolili by Terence zaśpiewał swoją piosenkę w tv, teraz każdy zna jego twarz, każdy będzie z niego drwił i przez kogo? Przez to, że tolerujemy zbyt wiele, naprawdę zbyt wiele, a to już nie jest tolerancja tylko obojętność na los dzieci….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.