Katolickie ośrodki muszą oddawać dzieci gejom

Źródło: Rzeczpospolita: Katolickie ośrodki muszą oddawać dzieci gejom
31.01.2007

ADOPCJE Tony Blair poparł homoseksualistów

Zgodnie z przewidywaniami brytyjski rząd nie zgodził się na zwolnienie katolickich organizacji z obowiązku oddawania dzieci pod opiekę również parom homoseksualnym.

Agencje te uzyskały tylko tyle, że na dostosowanie się do wchodzącej wżycie za dwa miesiące ustawy będą miały czas do końca 2008 roku. Potem staną przed wyborem: traktować starających się o adopcję homoseksualistów zgodnie z prawem albo stracić rządowe dotacje.

To kompromisowe rozwiązanie, dzięki któremu premier Tony Blair oddalił widmo kolejnego kryzysu rządowego. Udało mu się zatrzymać ministra edukacji Alana Johnsona i minister ds. samorządów i społeczności lokalnej Ruth Kelly. Pani minister, jedyna konserwatystka w tym rządzie, niespodziewanie zaczęła bronić praw homoseksualistów do adoptowania dzieci.

– Wszyscy doskonale wiemy, że wiele osób, w tym geje i lesbijki, może zapewnić dzieciom kochającą rodzinę – powiedziała Ruth Kelly, zmieniając tym samym dotychczasowe stanowisko o 180 stopni.

-To triumf tolerancji z XXI wieku nad XIX-wiecznymi uprzedzeniami – skomentował decyzję rządu szef kampanii na rzecz gejów i lesbijek Ben Summerskill. Jego opinii nie podziela kardynał Cormac Murphy O’Connor. – Rząd powiedział nam właśnie, że w przestrzeni publicznej nie ma dla nas miejsca – oświadczył zwierzchnik Kościoła katolickiego Anglii i Walii.
raf, reuters

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.