Zażądał pieniędzy, bo żyje

Źródło: Rzeczpospolita: Zażądał pieniędzy, bo żyje
08.05.2007

62-letni John Brandrick chce pozwać brytyjską służbę zdrowia za to, że… nie umarł. Domaga się wysokiego odszkodowania.

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, gdy lekarze z jednego ze szpitali w Kornwalii poinformowali go, że jest chory na raka trzustki. Według ówczesnych przewidywań pozostało mu pół roku życia. Brandrick postanowił „dobrze wykorzystać” ten czas.

Rzucił pracę i przestał spłacać kredyty. Razem z przyjaciółką chodził do najlepszych restauracji, jeździł na luksusowe wycieczki. Całe oszczędności przeznaczył na kupno drogich prezentów. Na koniec sprzedał samochód i oddał wszystkie ubrania organizacji dobroczynnej.

– Zostawiłem sobie garnitur, koszulę i krawat. Strój, w którym miałem zostać pochowany -powiedział, cytowany przez „The Times”, Brandrick. Sam załatwił wszystkie formalności związane z pogrzebem.

I wtedy nastąpiło „nieszczęście”. Po kolejnych badaniach okazało się, że poprzednia diagnoza była nieprawidłowa i w rzeczywistości Brandrick nie ma raka. – Całe moje życie przewróciło się do góry nogami! – powiedział. Podkreśla, że nie ma za co żyć. Że z powodu długów musi sprzedać dom.

– Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem – powiedział „Rz” Marcus Leroux z „The Times”, który opisał sprawę. – Ludzie zazwyczaj zaskarżają szpitale, gdy lekarze im zepsują zdrowie – dodał, podkreślając, że Brandrick „raczej nie ma co liczyć na pieniądze”.

Służba zdrowia zdecydowanie bowiem zaprzecza jakoby doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości. – Przypadki, w których stawia się nieprawidłową diagnozę, czasami się zdarzają – powiedziała „Rz” Laura Mason, rzeczniczka służby zdrowia w Kornwalii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.