Meble przyjazne wegetarianom

Źródło: Rzeczpospolita: Meble przyjazne wegetarianom
12.05.2007

Członkowie rady miejskiej Totnes w południowo-wschodniej Anglii zastanawiają się, czy nie obić znajdujących się w ich siedzibie mebli plastikiem zamiast, jak było do tej pory, skórą. Obicia takie jak obecne mogą bowiem podobno urazić uczucia wegetarian.

Pomysł ten na posiedzeniu rady zgłosił jeden z jej członków John Macadie. – Nie powinniśmy używać produktów pochodzenia zwierzęcego – powiedział cytowany przez „Daily Telegraph” radny. Według niego plastikowe obicia będą nie tylko tańsze, ale również „przyjazne wegetarianom”.

Pomysł ten wywołał ostry sprzeciw części jego kolegów z rady. Oskarżyli oni Macadiego m.in. o „skąpstwo” (obicie pulpitów radnych plastikiem kosztowałoby 450 funtów, podczas gdy obicie ich skórą 680) oraz chęć zohydzenia wyglądu sali posiedzeń.

– Ta inicjatywa jest po prostu śmieszna. Kolejne szaleństwo politycznej poprawności – powiedział „Rzeczpospolitej” radny z Totnes Geoff Date. – Budynek rady jest jednym z najstarszych w naszym mieście, został zbudowany w średniowieczu. Meble były zawsze obite skórą i nikomu do tej pory to nie przeszkadzało – dodał.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.