Misjonarze nawracają homofobów

Źródło: Rzeczpospolita: Misjonarze nawracają homofobów
24.05.2007

Inicjatywy LPR dotyczące zakazu propagandy homoseksualnej w szkołach kwitowane są często wzruszeniem ramion. Politycy PiS widzą w nich tylko licytację, kto jest bardziej szczerym prawicowcem. Lewica oburza się na „homofobów”, a Platforma tradycyjnie unika tego rodzaju tematów.

Zwykli Polacy z kolei jeszcze nie bardzo zauważają problem. Istotnie – w polskich szkołach kwestia aktywności organizacji homoseksualnych to wciąż nowy temat.

Aby zrozumieć istotę sporu, warto spojrzeć, jak to wygląda na Zachodzie, bo za parę lat tak samo może być u nas. I warto zadać sobie parę podstawowych pytań.

Gdzie leży granica między nauczaniem tolerancji i potępianiem agresji wobec osób homoseksualnych a lansowaniem swobody obyczajowej? Czy matka i ojciec mają prawo się oburzać, gdy w tornistrach swoich dzieci znajdują książeczki dla czterolatków pokazujące rodziny złożone z dwóch tatusiów lub dwóch mam? Czy rodzice-katolicy uznający, że praktyki homoseksualne są naganne, mają milczeć, gdy ich dzieci dowiadują się w szkole, że w związku dwóch osób tej samej płci nie ma nic złego? Czy 15-letni uczeń powinien mieć dostęp do broszur o technikach miłości homoseksualnej?

W Hiszpanii trwa właśnie dyskusja, jak daleko mogą się posuwać organizacje homoseksualne w drastyczności wydawanych przez siebie ulotek i czy 15-latki są na tyle psychicznie ukształtowane, aby wybierać sobie orientację seksualną, czy może – jak twierdzi część rodziców – propaganda homoseksualna może zwichrować niedojrzałą jeszcze tożsamość płciową młodego człowieka.

Homoaktywiści usiłują nadawać swojej propagandzie walor obiektywnego naukowego stanowiska. Oburzają się, że część krytycznych wobec nich rodziców swoją niechęć do homoseksualizmu wywodzi z religijnych przesłanek, bo na to – jak twierdzą – w świeckiej szkole nie powinno być miejsca. Jednak to oni sami bardziej przypominają misjonarzy, traktując „homofobiczne” społeczeństwa jak pogan wymagających nawrócenia na jedynie słuszną religię.
Piotr Semka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.