Pokojowo nastawieni islamiści wygwizdali żołnierzy

Grupa islamskich ekstremistów znieważyła brytyjskich żołnierzy, którzy wrócili z Iraku. Obywatele próbujący interweniować zostali aresztowani przez policję

Brytyjsny żołnierze - defilada po powrocie z Iraku (źródło: AFP)
Brytyjsny żołnierze - defilada po powrocie z Iraku (źródło: AFP)

Do gorszących scen doszło w podlondyńskim Luton. W centrum miasta odbyła się parada 2. Batalionu Angielskiego Królewskiego Regimentu, którego żołnierze powrócili z wojen w Afganistanie i Iraku. Ich przemarszowi towarzyszyły buczenie, gwizdy i głośne skandowanie: „Mordercy dzieci!”, „Rzeźnicy!”, „Wrogowie islamu!”.

Brytyjscy mieszkańcy miasteczka byli oburzeni. Część mężczyzn próbowała nawet interweniować. Policja otoczyła jednak radykalnych muzułmanów szczelnym kordonem. Dwóch Brytyjczyków, którzy próbowali się do nich dostać, zostało aresztowanych.

– Nazywanie naszych żołnierzy mordercami dzieci jest najgorszą prowokacją. Ci chłopcy i te dziewczęta narażali życie dla wolności, z której dzisiaj korzystają ci protestujący muzułmanie – powiedziała posłanka Partii Pracy z Luton Margaret Moran.

Duchowy przewodnik islamskich demonstrantów udzielił im jednak pełnego poparcia. – Tych żołnierzy nie można usprawiedliwić stwierdzeniem, że „wykonywali rozkazy”. Tak się składa, że naziści tak samo usprawiedliwiali dokonywane przez siebie rzezie – powiedział imam Anjem Choudary.

Rzeczpospolita: Islamiści obrazili i wygwizdali żołnierzy
Piotr Zychowicz 12-03-2009,

Jedna myśl w temacie “Pokojowo nastawieni islamiści wygwizdali żołnierzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.