Chorowite dzieci z in-vitro

Raport z badań opublikowany w kwietniu 2009 w czasopiśmie „Human reproduction” jednoznacznie stwierdza: bliźnięta poczęte naturalnie są zdrowsze niż z in vitro.

Zespół badaczy (Miche`le Hansen i in.) przeanalizował dane medyczne z pierwszych trzech lat życia wszystkich bliźniąt urodzonych w zachodniej Australii w latach 1994-2000. Okazało się, że bliźnięta poczęte w wyniku sztucznego zapłodnienia są znacznie słabsze zdrowotnie od swoich rówieśników poczętych w sposób naturalny.

Bliźniaki z in vitro częściej rodzą się jako wcześniaki, mają niższą wagę urodzeniową i częściej umierają niż bliźnięta dwujajowe poczęte naturalnie. Po porodzie dłużej pozostają w szpitalu, a prawdopodobieństwo konieczności umieszczenia ich w inkubatorze jest wyższe o 60 proc. Częściej występuje też u nich konieczność wielokrotnych hospitalizacji w pierwszym i drugim roku życia.

Choć Onet.pl relacjonując studium podsumowuje je: – Specjaliści zalecają wprowadzanie do macicy tylko jednego zarodka na raz – raport nie zawiera takiego zalecenia. Autorzy raportu podkreślają za to, że ich studium potwierdza wyniki wcześniejszych badań. One także wykazują zagrożenia zdrowotne dla dzieci związane z poczęciem in vitro.

Raport o dzieciach z in vitro

Można go także pobrać Choroby dzieci IN VITRO

BB/Human Reproduction

Źródło: Fronda: Chorowite bliźnięta z probówki
3 czerwca 2009

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.