Stan wyjątkowy w USA – etap 1

No i mamy stan wyjątkowy w USA. Oficjalnym powodem jest grypa. Przez kilka miesięcy „opinia publiczna” była przygotowywana/zaznajamiana ze śmiertelnym zagrożeniem. Przyszedł czas żeby przejść od słów do czynów. Czy następnym krokiem będzie ograniczenie wolności np swobody poruszania się?
Jeśli zaczną się protesty i rozruchy ze względów ekonomicznych z pewnością władze USA przejdą do kolejnego etapu. Pretekst do ograniczenia wolności będzie, bo jak co rok ludzie będą umierać na grypę i z powodu powikłań z nią związanych.
Do wiadomości publicznej informacja została podana oczywiście w weekend aby nie wybuchła panika na giełdach. Przez weekend media zdąża spuścić ciśnienie panikarzom.

A jak to będzie w Polsce? Ty mi napisz.

I jeszcze kilka informacji o szczepieniach na grypę (treści nie weryfikowałem).
http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/07/18/odwaga-jane-burgermeister-bron-swojej-wolnosci-obowiazkowe-smiertelne-szczepienia/

——————

Prezydent USA Barack Obama podpisał proklamację, ogłaszającą stan zagrożenia z powodu grypy A/H1N1 – poinformował Biały Dom.

Oznacza to, jak pisze agencja Associated Press, że przedstawiciele służb medycznych będą mogli omijać „pewne wymogi federalne”. AP nie podaje konkretów, natomiast pisze, że osobistości oficjalne przedstawiły to posunięcie jako „podobne do deklaracji przed uderzeniem huraganu”.

Reuters precyzuje, powołując się na oświadczenie Białego Domu, że dzięki ogłoszeniu stanu zagrożenia placówki medyczne będą mogły radzić sobie z gwałtownym wzrostem liczby chorych na nową grypę, odstępując od niektórych wymogów federalnych programów ubezpieczeń zdrowotnych, takich jak Medicare, czy Medicaid.

Według AP, grypa A/H1N1, zwana nową lub świńską grypą, spowodowała w USA śmierć ponad tysiąca ludzi, w tym prawie 100 dzieci. Choroba ta – jak informują amerykańskie władze sanitarno-epidemiologiczne – szerzy się w 46 z 50 stanów USA. Jest to poziom porównywalny z apogeum grypy sezonowej, ale obserwowany znacznie wcześniej. Szczyt grypy sezonowej przypada zwykle w USA na okres między końcem listopada a początkiem marca.

Według Białego Domu, ogłoszenie stanu zagrożenia ma na celu przygotowanie kraju na wypadek szybkiego wzrostu liczby zachorowań, mogącego przeciążyć służbę zdrowia.
PAP

źródło: Rzeczpospolita: USA: prezydent ogłosił stan zagrożenia
guu 24-10-2009

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.