Gardzę tchórzliwym blogerem Doxa

Gardzę tchórzami. Szczególnie gardzę tchórzami, którzy kłamią i boja się polemizować ze swoim kłamstwem.

Takim tchórzliwym człowieczkiem jest Przemysław Słomski występujący pod pseudonimem Doxa prowadzący blog http://www.slomski.us

Poczynił on następujący wpis. Odniosłem się do jego części (pogrubiona część) pisząc komentarz. Niestety „pan” Słomski jest tchórzem i nie umieścił mojego komentarza gdyż ciężko byłoby z nim polemizować. Tchórz Słomski ma faszystowskie poglądy w kwestii życia ludzkiego. Trzeba to wytykać.
W związku z tym, że mam własnego bloga postanowiłem umieścić odpowiedz u siebie.

Wpis Przemysława Tchórza Słomskiego
Freakonomics

Polecam zapoznanie się i zakup książki Freakonomics: a rogue economist explores the hidden side of everything.

Autor posiada unikalną umiejętność łączenia przyczyn i ich efektów tak daleko odległych, że wydaje się że zupełnie nie połączonych. Ma także odwagę wypowiedzieć się za kontrolą rozmnażania, czego większość autorów boi się dotknąć.

Zwróćmy uwagę na tragedię, która dotknęła Haiti. Przez te kilka dni widziałem dziesiątki lub setki reklamówek skłaniających ludzi do składania ofiar na rzecz Haitańczyków. Jestem założyć się o Krugerranda przeciwko orzeszkom ziemnym, że nie więcej niż 5% z zebranych środków dotrze do potrzebujących. Reszta zostanie zużyta na pokrycie kosztów tych reklam, wynagrodzenie pracowników czy zwyczajnie rozkradziona po drodze i na miejscu.

Spośród tych wielu reklam nie widziałem ani jednej akcji tak naprawdę potrzebnej – uświadamiania seksualnego i finansowania antykoncepcji. Haiti jest biedne, bo jest przeludnione. Ale tego się nie mówi, bo jakże to tak zabraniać komuś się rozmnażać. Tabu. No i kler jakże byłby oburzony – antykoncepcja to najgorsza z możliwych zbrodni, gdyż zmniejsza ilość owieczek do pasienia.

Jestem za walką z ubóstwem. Niestety, aby coś leczyć należy najpierw wskazać przyczynę i postawić diagnozę. Należy szczerze i otwarcie powiedzieć, że główna przyczyną ubóstwa jest dziedziczenie biedy, nadmierna ilość dzieci w rodzinach, które zwyczajnie nie są w stanie się wyżywić. Jest możliwa skuteczna walka z ubóstwem, ale trzeba ją rozpocząć od uświadamiania i finansowania antykoncepcji. Ale to oczywiście się nie stanie – trzebaby spalić wszystkie obiekty religijne i skrócić o głowę wszystkich szamanów nawołujących do niekontrolowanego wzrostu populacji owieczek w imię boże.

——————

Mój komentarz:

Ja też nie lubię tych parszywych organizacji charytatywnych. A szczególnie nienawidzę tych parszywych złodziei i kłamców katolickich organizacji charytatywnych. To co zrobił Polski Caritas dla ofiar Tsunami jest doskonałym przykładem podłości, złodziejstwa, bezmyślności i zaściankowej niecywilizowanej ideologii.
1. W Indiach budują dom dziecka w którym przebywać 100 sierot. Przecież w Indiach jest takie przeludnienie. Te dzieci powinny zdechnąć jak psy. zrobiłyby więcej przestrzeni życiowej dla innych. Nie będę rozwijał tematu, że w ogóle nie powinny się narodzić.
2. To samo zrobili na Sri Lance. Dom dziecka dla 30 sierot. W 2008 roku wydali na ten cel 90 093,10 zł. Są to obrzydliwi złodzieje i gwałciciele (nikt chyba nie ma wątpliwości, że tak na prawdę takie ośrodki powstają po to aby dać ujście księżom zboczeńcom. WYRŻNĄĆ KSIĘŻY a założone ośrodki oddać ekologom pod opiekę).
3. Caritas Polska wydał w 2008 roku 1 144 041,79 zł na wsparcia 3041 osieroconych dzieci – z kwoty tej pokrywane są koszty utrzymania oraz wyżywienia osieroconych dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach opiekuńczych, a także koszty ich edukacji.
Oznacza to aż 381 zł/ dziecko/ rok. Można to podsumować krótkim stwierdzeniem ZŁODZIEJSTWO I ROZPUSTA. Ileż to za te pieniądze można by wyprodukować prezerwatyw. Ile programów świadomego rozwoju rodziny. A sieroty mogłyby posłużyć jako kompost do ekologicznych upraw.

A najśmieszniejsze jest to, że te wszystkie pieniądze dali głupi polaczkowie katolicy (oczywiście tylko ci zaściankowi bo ci światowi przez całe życie akumulują kapitał i rozwijają cywilizację. Co ja plotę przecież nie można być światowcem i katolikiem jednocześnie)

Więcej o tym marnotrawstwie pieniędzy (nie bójmy się tego słowa ZŁODZIEJSTWIE GWAŁCICIELI DZIECI) możesz przeczytać tutaj.

I na końcu przyjmuję zakład twój Krugerrand przeciwko moim orzechom. Z pewnością są takie organizacje które marnotrawią 95% zgromadzonych środków (o ile dobrze pamiętam specjalizują się w tym agencje ONZ). Jednak są też takie, których koszty działalności stanowią kilka-kilkanaście % wpływów. Taką organizacją jest parszywy Katolicki Caritas Polska, którego koszt w 2008r. stanowiły PONAD 7% wpływów (ale ci gwałciciele nakradli i przepili).

Raport z działalności Caritas w Polsce za 2008 r.

Masz mojego e-maila. Odezwij się podam Ci adres żebyś mógł mi przysłać wygranego przeze mnie Krugerranda.

——————-

Historia ma swój dalszy ciąg tutaj

9 myśli w temacie “Gardzę tchórzliwym blogerem Doxa

 1. Adam Duda 18 stycznia 2010 / 16:09

  Dziwisz się że taki koment nie przeszedł??. rozemocjonowałeś się tak że nie wiadomo gdzie tu znaleźć jakiś sens

  planeta się przeludnia czy tego chcesz czy nie chcesz.. a pomoc inna niż edukacja sprzyja tylko pompowaniu kolejnej bańki ludnościowej. Głodnych bedzie coraz więcej.. no ale co tam.. ważne że pomogliśmy w somali wyżywić kolejne miliony głodnych ludzi, którzy spłodzą kolejne miliony, a darczyńcy się cieszą że pomogli ludności… co za obłuda.

  A szukanie dowodów na sprawność pomocy w oficjalnych danych zainteresowanej instytucji??? no wybacz 😀
  Nie twierdze że cartias kradnie etc, ale zachowajmy powagę.

  • Huzarus 21 stycznia 2010 / 19:26

   Starałem się przejaskrawić sytuację
   U Doxy napisałeś
   gdyby doxa nie przejaskrawiał to by nikt na to nie zwracał uwagi… Ja się ciesze ze stylu doxy… przynajmniej burzy krew a o to przecież chodzi:)
   http://slomski.us/2010/01/17/wspolny-front/

   Więc o co chodzi?

   Niestety nie mogę wybaczyć 🙂 Zdaję sobie sprawę, że środki w organizacjach charytatywnych są rozkradane i marnotrawione. Jednak nie we wszystkich i nie w takiej skali.

   • Adam Duda 21 stycznia 2010 / 19:43

    ” Jednak nie we wszystkich i nie w takiej skali.”

    Jasne, dlatego jestem za działalnością charytatywną bezpośrednią, taką jak szlachetna paczka etc.

    a caritas.. wystarczy przyjrzeć się zbiórce odzieży, jak kierowcy opychają datki po lumpexach.. nie am co rejestrować jeżeli czegoś nie ma.

 2. RJF 19 stycznia 2010 / 03:03

  1. Czytałem – już spory czas temu co prawda – „Freakonomics”, i jakoś nie pamiętam, gdzie konkretnie opowiadali się tam za kontrolą rozmnażania. Może ktoś zechce mi dopomóc i wskazać odpowiedni rozdział

  2. Głód świadczy o tym, że gospodarka jest nieefektywna. Oczywiście, zmniejszając liczbę ludności, zmniejszamy – technicznie rzecz biorąc – liczbę głodujących (w ten sam sposób da się leczyć każdą plagę ludzkości swoją drogą), ale przecież tym samym zmniejszamy także liczbę rąk do pracy np. w rolnictwie.

  3. Kraje rozwinięte nie są zamożne dlatego, że mają niski przyrost naturalny – tylko mają niski przyrost naturalny dlatego, że są zamożne. Ta prawidłowość działa tylko w jedną stronę, tak samo jak za sznurek można ciągnąć, ale nie można pchać.

  4. Nawet jeśli założyć, że 95% środków charytatywnych jest rozkradane (pewnie taka sama prawda jak to, że „Freakonomia” to manifest za kontrolą rozmnażania) – to niby dlaczego w organizacjach zajmujących się „uświadamianiem seksualnym” miałoby być inaczej?

  Ich fundusze są magicznie impregnowane przeciw malwersacjom? Ich pracownicy nie mogą sobie przyznawać wybujałych premii? Etc.

  Nie stanowi to więc – logicznie patrząc – argument za wysyłaniem prezerwatyw zamiast chleba.

  5. Korea Północna ma taki sam przyrost naturalny jak Tajwan.

  • Huzarus 21 stycznia 2010 / 19:38

   Zamieść komentarz u Doxy. Ciekawe czy zamieści 🙂

   Też czytałem “Freakonomics”. Bardzo dobra. Czekam z niecierpliwością na “SuperFreakonomics”
   Autorzy prowadza bloga http://freakonomics.blogs.nytimes.com/

   Autorzy poruszają w niej kwestię poziomu przestępczości (jego spadku) z wprowadzeniem w USA aborcji na życzenie (o ile dobrze pamiętam).

 3. marcin 20 stycznia 2010 / 11:36

  ostre słowa, ale czy się Przemysławowi nie należało?
  pzdr

  • HansKlos 21 stycznia 2010 / 11:20

   W mojej opinii należało się jak najbardziej. Doxa jest tak antykatolicki, że w wielu sprawach go to po prostu zaślepia.

   Akcje charytatywne służą dwóm celom – budowanie poczucia odpowiedzialności za innych ludzi, obojętnie gdzie oni by się nie znajdowali i budowaniu miłosierdzia, lub jak kto woli humanitaryzmu;-)

   RJF znalazł ciekawą zależność – przy wzroście dobrobytu maleje dzietność. Sprawa wynika ze struktury społecznej i warunków przeżywalności. W społeczeństwach, w których mamy zwiększoną umieralność dzieci, niejako automatycznie musi być większy przyrost naturalny. Podobnie rzecz się ma w krajach bez systemu zabezpieczenia na starość. Ilość dzieci musi być na tyle duża, aby mogli oni zapewnić swoim rodzicom materialny byt na starość. Dla Indii wskaźnik dzietności, który zapewnia oba te warunki na raz waha się od 4-6 w zależności od regionu. Twierdzenie, że wystarczy rozdawać prezerwatywy i dokonywać aborcji bez rozwiązania problemów społecznych prowadzi wprost do mechanizmów totalitarnych w stylu – brakuje chleba dla połowy miasteczka, to trzeba połowę zastrzelić. Niby prawda, ale to nie jest żadne rozwiązanie.

   Kontrola rozmnażania może wynikać z ludzkich wyborów (gdy są rozwiązane kwestie społeczne) lub być wynikiem totalitarnych działań.

 4. P. 21 stycznia 2010 / 00:13

  Dzięki za wpis – mam duży wzrost wejść.

  A dla mnie jesteś szmaciarzem, którym zwyczajnie gardzę.

  • Huzarus 21 stycznia 2010 / 19:44

   Bardzo dobre podsumowanie całej sytuacji.
   Dodatkowy komentarz zbędny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.