Zniszcz JP Morgan-a, kup srebro!

W tamtym tygodniu Max Keiser podniósł pewną ideę. Ideę która może zmienić system finansowy, a co za tym idzie cały świat.

W skrócie idea ta polega na kupowaniu fizycznego srebra w celu szybkiego podniesienia jego ceny. Wzrost ceny przyczyni się do poniesienia przez bank JP Morgan ogromnych strat finansowych. Może to doprowadzić do jego upadku a tym samym do poważnych problemów całej branży.

Idea zaczyna przekładać się na działanie. Ludzie kupują srebro i nagrywają filmiki pokazując swoje zakupy

Niektórzy angażują się bardzie niż inni (kilkadziesiąt kilogramów. To się nazywa wiara w ideę)

Ludzie umieszczają tzw „silver porn” (jeśli zastanawiasz się dlaczego nazywają to porno zrozumiesz po obejrzeniu).

Max Keiser napisał manifest The Crash JP Morgan Buy Silver
The Crash JP Morgan Buy Silver Manifesto or: How to Get Hedge Funds To Do Your Dirty Work For You (beta)
November 16th, 2010 by maxkeiser

1 – JP Morgan has a huge short position in Silver – tied to a huge, extremely precarious derivatives position some estimate to represent approximately 1.5 trillion in risk to its balance sheet.
2 – Various exchanges around the world have been caught manipulating the price of Silver using ‘naked’ short sales (no, there is not always a buyer for every seller).
3 – Of all the actively traded commodities traded around the world, Silver is one of the least plentiful and its supply is shrinking.
4 – Hedge funds are taking physical delivery of Silver – adding substantial demand as well as exposing these exchange’s naked short positions – who are scrambling to deliver – jacking prices up to multi-decade highs – and inspiring these predatory funds to buy more Silver.
5 – There are billions of people around the world who are aware that banks have been committing assembly line fraud and embezzlement who are upset that their politicians seem only interested in aiding the banks to commit more fraud – who are looking for a cheap way to non-aggressively fight back and decapitalize these banks.
6 – Many of these people have the access and wherewithal to purchase 1 or more Silver coins – thus removing even more bullion from the market – forcing additional scrambling by dealers to fill orders – inspiring the funds to buy and take physical delivery of more Silver – creating a colossal short squeeze – in which JP Morgan stands to be the biggest loser.
7 – Buying Silver is how the world is monetizing its anger at the banks who stole their wealth.
8 – Crash JP Morgan Buy Silver

Akcja wychodzi na ulice (lub jak kto woli na ściany)

Trudno ocenić skutki tej akcji. Biorąc pod uwagę wielkość rynku fizycznego srebra (głębokiego jak kałuża) i dobry czas jej ruszenia (po ogłoszeniu przez FED dodruku dolara) może coś z tego będzie. Bardzo prawdopodobne są straty finansowe JP Morgan (niekoniecznie wielkie), znacznie mniej prawdopodobny jest scenariusz upadku banku.
Zależy to oczywiście od zasięgu akcji, ilości osób, które wezmą w niej aktywny udział.

Przewiduję natomiast jeden bardzo pozytywny efekt tej akcji: wzrost świadomości w społeczeństwie (oczywiście tej myślącej części) w kwestiach pieniądza, bankowości i srebra.

A czy ty weźmiesz udział w tej akcji?

P.S. A u nas w mediach temat nr 1: maskotki Euro2012.

Reklamy

4 myśli w temacie “Zniszcz JP Morgan-a, kup srebro!

 1. Greg 20 listopada 2010 / 22:14

  Kupowanie srebra, to bardzo intratna inwestycja w tym roku już ponad 60% i co ważniejsze – jesteśmy cały czas w niskich historycznie i fundamentalnie wartościach. Nadal jest tanio, zachęcam do kupowania, póki ludzie inwestuję w papiery, które wkrótce okażą się śmieciami.

 2. Jan2 22 listopada 2010 / 08:14

  To europa pozyczy fizycznego srebra. Bez przesady. By to sie udalo musiala by byc plynnosc lub dostep.
  Nawet w Polsce , kraju normalnym nie kupisz ot tak srebra fizycznego na kilogramy. Moze w stolicy, ale juz w Poznaniu, czy na Slasku watpię. To sie nie uda. Za to ludzie pod choinke sobie kupia troszke swiecidełek 😉

  • Huzarus 22 listopada 2010 / 08:34

   Nie ma czegoś takiego jak „Europa która pożyczy”. Europa czy państwa europejskie ni posiadają srebra w skarbcach (w przeciwieństwie do złota).
   Srebro na kilogramy w Poznaniu? Proszę bardzo

 3. Jan K 28 Maj 2011 / 19:15

  Czy wiecie gdzie w Polsce można kupić srebro? Znalazłem serwis http://srebro.bullionvault.pl/ ale jest to trochę niewygodne, ponieważ nie można kupić w złotówkach, i jest ono przechowywane w Londynie. Poza tym, jeśli inwestuję się niewiele, wolę kupić parę monet niż cześć sztabki współdzielonej przez inwestorów.

  Jestem z okolic Łodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.