Jeszcze raz o systemie finansowym

Ja ciągle do znudzenia o tym samym. Tym razem Mike Maloney. Prezentacja podsumowuje działanie systemu finansowego/ bankowego. Jeśli mówi się o systemie bankowym nie można pominąć kwestii, złota, srebra, wielkości światowej populacji, długu, wolności, historycznych kryzysów, „baniek finansowych” itd.

Przede wszystkim Mike Maloney mówi o zbliżającym się wielkim „transferze bogactwa” na który również Ty możesz się załapać.

Wszystko w jednym 90 min wystąpieniu ilustrowanym pięknymi wykresami (po angielsku z napisami).

Reklamy

4 myśli w temacie “Jeszcze raz o systemie finansowym

 1. Id 22 września 2011 / 09:19

  A jak miałbym sie załapać?
  Czy II wojna swiatowa stala sie jakims transferem bogactwa? Chyba zniszczenia. Czy banki czy kryzysy energetyczne ropy spowodowaly jakis transfer?

  bogactwo rodzi sie z pracy. Albo znaleźc trzeba coś i przetworzyć, albo przetworzyć albo logistyka. Nie ma innego sposobu.

  • Huzarus 22 września 2011 / 20:36

   Odpowiedz znajduje się w tym filmie.
   Chodzi o to aby zamienić swoje aktywa na takie które obecnie są tanie, a po jakimś czasie gdy podrożeją powtórzyć transakcje. Czyli wymienić je na inne które w przyszłości będą tanie.
   Autor przekonuje, że obecnie złoto i srebro są wciąż tanie (chociaż w ciągu ostatnich paru lat ich cena w USD wzrosła kilkukrotnie) w stosunku do takich aktywów jak akcje, ziemia i nieruchomości. Zaleca ich kupienie. Zakłada, że w niedługiej przyszłości nastanie poważny kryzys, podczas którego ceny kruszców będą znacznie wyższe niż dzisiaj, a ceny pozostałych aktywów niższe. Wtedy należy przeprowadzić drugą transakcję wymiany kruszcu na przynoszące dochody aktywa (akcje,ziemię nieruchomości) . I w taki sposób możemy wziąć udział w wielkim transferze bogactwa, Bez pracy, bez wysiłku. Ten transfer odbywa się kosztem innych. Czasem biednych, czasem bogatych. Nie jest to istotne. Najważniejsze , jest, że GRA trwa, Każdy w niej uczestniczy (nawet jeśli nie chce). I od ciebie zależy jak się ona zakończy dla CIEBIE

   • AR 23 września 2011 / 13:41

    Żeby zmienić aktywa jedne na drugie trzeba najpierw te aktywa zbudować.

    Cykle, o których mowa w filmie trwają bardzo długo – to nie są cykle miesięczne czy nawet roczne – sa liczone w latach.

    Jeżeli ktoś na poczatku cyklu ma mało aktywów to nawet jak będzie idealnie wstrzeliwał się w cykle nie dokona transferu bogactwa od tego co ma tych aktywów tysiące razy więcej od niego.

    Aby mogło dojśc do transferu bogactwa musiałoby to nastapić nagle i niespodziewanie, albo w wyniku kataklizmu np. wojny gdzie część aktywów zostałaby po prostu zniszczona.

    Jedyne co płynie z takiego filmu i podejścia to jest budowanie świadomości ludzi, że takie aktywa warto budować i mozna je budować lepiej od kogoś drugiego, ale od świadomego i efektywnego budowania aktywów do transferu bogactwa droga jest bardzo daleka.

   • Huzarus 27 września 2011 / 10:53

    To prawda, że trzeba mieć kapitał żeby go pomnożyć i to że cykle trwają lata albo i dziesiątki lat.

    W tej „grze” nie chodzi o transfer całego bogactwa tylko o pomnożenie swojego kapitału kilka/ kilkanaście razy.

    Transfer bogactwa najczęściej następuje powoli. Jest to proces, a nie zdarzenie. Oczywiście zdarzenia występują (kradzież, wojna) ale tutaj mówimy o innym zjawisku.

    Jedną z najważniejszych myśli przewodnich filmu jest nie budowanie aktywów tylko transfer bogactwa. Zajęcie odpowiedniej pozycji
    (czyli wg autora zakup złota i srebra) i w odpowiednim momencie zamiana ich na inne aktywa gwarantuje pomnożenie wartości aktywów. Jeśli takie zjawisko zajdzie nie będzie można nazwać tego budowaniem aktywów tylko transferem bogactwa, gdyż wartość aktywów każdego kto zastosuje się do wskazówek autora będzie wielokrotnie większa niż średnia rynku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.