Bankierzy są zgubieni!!! Teraz przez srebro :)

Bankierzy są zgubieni! Znowu?

Tym razem wykończy ich Pan Asia Gold Exchange na której będzie można kupić kontrakty na srebro, które będą miały 100% pokrycie w towarze (w magazynie).
Silverbug-i zapominają o jednej istotnej kwestii: większość „srebrnych” inwestorów/spekulantów nie interesuje fizyczny metal tylko możliwość hazardowania się na ekranie komputera. Fizycznego srebra nie brakuje także na tym „manipulowanym” Comex-e. Mali inwestorzy mogą kupić fizyczne srebro w sklepie, a duzi bezpośrednio od producenta (przynajmniej na razie).

Spektakularny (wymarzony przez autora filmu) wzrost ceny srebra np o kilkaset procent może spowodować tylko jedno zdarzenie. Jest nim wprowadzenie przynajmniej przez jedno państwo srebra jako środka wymiany handlowej (niekoniecznie jako jedynego środka wymiany, wystarczy aby był równoprawnym w stosunku do innych). Spowodowałby to równomierny lub gwałtowny wzrost popytu na srebro co przełożyłoby się na cenę. W takim przypadku żadne kombinacje/manipulacje spekulantów nie utrzymałby ceny na niskim poziomie.

Tylko które państwo zdecyduje się na taki ruch jeśli dzisiaj może prawie bez kosztów tworzyć pieniądz z powietrza? Może jak zmieni się sytuacja gospodarcza, politycy, mentalność ludzi, ekonomiści, bankowcy. Trochę dużo tych warunków.

Ceny srebra najprawdopodobniej będą rosły po kilkanaście/kilkadziesiąt procent rocznie pod warunkiem, że dalej będzie wzrastało zapotrzebowanie przemysłu na metal. Ale czy popyt będzie rósł przy bardzo małym wzroście gospodarczym w skali globalnej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.