Technologiczny XXI w. zaczyna się teraz

Dzięki oddolnemu ruchowi DIY czyli „zrób to sam” i „open source hardware” zaczyna się nowa era w rozwoju technologii. Aby ta era mogła rozkwitnąć niezbędny był Internet.

Oczywiście znaczna cześć „wynalazków” jest kolejnym odkrywaniem koła. Jednak dzięki współpracy i dzieleniu się swoimi pomysłami, dzięki bezpłatnemu udostępnianiu swoich opracowań zaczynają powstawać coraz ciekawsze rozwiązania. Sądzę, że nowe rozwiązania będą bardziej innowacyjne, gdyż coraz więcej osób (także coraz młodszych) angażuje się w ten ruch.

2 myśli w temacie “Technologiczny XXI w. zaczyna się teraz

  1. nightwatch 6 lipca 2012 / 19:10

    A ja mam wrażenie że to często są objawy wtórnego średniowiecza, tj coraz gorszej edukacji i braku kontaktu ze współczesną wiedzą i technologią. Dorośli ludzie z dziecinnym zapałem odkrywają podstawy elektroniki, konstruują najczęściej zupełnie banalne mechanizmy i układy, podniecają się automatem który wykonuje jakieś elementy z plastiku zupełnie nic nie wiedząc o posługiwaniu się obrabiarkami i narzędziami itp. Toż za PRLu absolwent technikum elektronicznego więcej potrafił niż dzisiejsi ‚hackerzy’…

  2. astrolite 7 lipca 2012 / 11:34

    @nightwatch – zwróć uwagę że popularyzacja ogólnie pojętego DIY powinna zwiększać świadomość nt. techniki przez kontakt z nią od strony tworzenia a nie tylko użytkowania. Co do konstruowania banalnych mechanizmów to przecież właśnie od tego zaczyna każdy adept uczelni technicznej. Wiedzę zdobywa się stopniowo.

    Mnie taki pomysł osobiście cieszy bo uważam że pojęcie ludzi o świecie w którym żyją jest żenująco niskie. Kiedyś słyszałem jak pewna dziewczyna pyta się chłopaka czy tramwaje są na prąd. Zatrważające jest że większość ludzi nie ma jakiegokolwiek pojęcia o szeroko rozumianej technice która jest podstawą naszego społeczeństwa i dobrobytu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.