Oświadczenie ws. LGBT = początek wojny totalnej?

Poniżej oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisława Gądeckiego. Koniec z delikatnością, grzecznością i owijania gówna w błyszczący papierek.
Ciekawe czy KK w PL zacznie mówić jednym głosem?
I czy cała sytuacja wpłynie na oczyszczenie kościoła z homoseksualistów i pedofili?

———–

Oświadczenie ws. LGBT+

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.

Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).

Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.

Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.

Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

2 myśli w temacie “Oświadczenie ws. LGBT = początek wojny totalnej?

 1. rgrrde 8 sierpnia 2019 / 20:24

  Jeśli nie będa bronić nas kibice jagi i 6 innych klubów którzy zjechali do Białegostoku jak pisały merdia,
  to biskupi sami musieli by walczyć z lgbtagdrtv na nadstawianiu samego policzka by sie nie skonczylo

  • Huzarus 12 sierpnia 2019 / 07:00

   jest taki dowcip, który śiwtnie odnosi się do tej sytuacji. poniżej cytuję go w całości:

   Na dyskotece Rosjanin tańczył z dziewczyną Turka…
   Nie trwało długo, stanął przed nim Turek, byczysko chłop:
   – Ty, a w dziób chcesz?
   – To jest pierwszy z waszych problemów – odpowiedział Rosjanin – agresja. Ciągle szukacie zwady, nawet wtedy, kiedy nie ma żadnego powodu.
   Dyskoteka się skończyła, Rosjanin wychodzi, a tam czeka na niego tłum Turków.- No, teraz się z tobą policzymy – warknęli Turcy gremialnie.
   – A to jest drugi z waszych problemów – powiedział Rosjanin. – Nie potraficie załatwiać spraw po męsku sam na sam, tylko zawsze musicie zwoływać wszystkich „swoich”.
   – Zaraz nam to odszczekasz! – wrzasnęli Turcy wyciągając noże.
   – I to jest trzeci z waszych problemów – westchnął ciężko Rosjanin – zawsze na strzelaninę przychodzicie z nożami…

   ——
   Kibice to są tacy Turcy którzy przychodzą na strzelaninę z nożami.
   Przegrają tą walkę, gdyż w tej walce używa się innej broni. Ta walka odbywa się na innym polu.

   Odpowiedz sobie sam na jedno pytanie
   Czy działania kibiców przekonają młodzież i ludzi młodych przed uwierzeniem w ideologię LGBT?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.